Saturday, January 14, 2012

Head uut aastat!

Pikk vahe on blogimisel sisse tulnud aga see on see, kui tegemised üle pea kasvavad ja ainsaks mõnuks jääb magamine :)
Parandan nüüd ennast edaspidi ja üritan rohkem enda eksootikute elukäigust kirja panna.


Ei tea, kas selleni üldse jõudsin, et viimased karvajalad kõik ilusti kohale jõudsid?! Igatahes nii see õnneks läks.
OBT saabus sellise mini-juvie'na - nüüdseks 2x kestunud ja keha ca 2cm - isu hea, iseloom agressiivne, kõva võrgutaja :) - tundub olevat emasloom.
T-Ockerti oli samuti cm-se kehaga - ebamäärase värvusega ja üldiselt imelik loom. Siiani on ta ainus, kes vanast kestast valgena välja poeb ja seejärel mõne tunniga pigmendi peale saab. Tagumik hakkab kenasti punakaks minema ja koos jalgadega on teda tubli 4cm - paistab samuti plika.
B-Albiceps saabus slingina ja seda on ta tänase päevani. Pole kordagi kestunud.. Hetkel pean kahjuks tunnistama, et selline mitte-midagi-ütlev loom. Elame-näeme, mis ta'st saab.
N-Chromatus, nagu mainisin mõnda aega tagasi, jahib hiigelprussakaid parematel jahimaadel. Minu esimene kaotatud ämblik.... That sucks a bit..
A-Versicolor :)))) - minu üks lemmikutest!! - Heh, siia tuleb siis nüüd see lugu, mille peale fanaatikutel kindlasti juuksekarvad püsti tõusevad aga minu, kui algaja jaoks, võib leida ehk vabanduse:) Mõni päev peale saabumist vaatasin, et isend kuidagi loid, imelikult kössis ja kuidagi nagu lõtv.. Esmalt mõtlesin, et ehk nälgas (aga ei), ehk vedelikupuudus aga potsikus näitas hügromeeter ca 80% - seega sellegagi oli kõik ok. Tekkis kerge paanika ja vaikselt hakkas tunduma, et siiski oli ta elusalt saabumine liiga hea, et olla tõsi - olin kindel, et hommikuks teda enam ei ole. Otsustasin (ei tea miks) ta boxist välja võtta ja asetasin ta enda peo peale.. Vaatasin ta "lödisid" jalgasid ja see imeilus helesinine pisike kaheksajalgne tundus nii vaevatud ja piinatud. Mõni hetk hiljem, kui Versi vähe imelikumaid liigutusi hakkas tegema, jagasin matsu - ta hakkas kestuma. Sealsamas minu pihus. See oli ikka päris paras ehmatus ja enesesüüdistamine - KUIDAS ma sain niiiiii rumal olla?! Võtsin karbikaane, keerasin ta sellele vaikselt selili, et KUI ta kestumine peaks õnnestuma, siis vähemalt natukenegi loomulikumalt. Kestumine võttis aega ca 40min ja nii uskumatu, kui see ka pole, oli see 100% success! Teist korda kestus ta kuu hiljem ja 1,5cm keha asemel on seda nüüd 4! Uskumatu, kuidas see loom kasvab!
P-Regalis - tige nagu tikker ja kuradi kiire. Samuti 2x kestunud - väljasirutatud jalgadega oli enne ta pikkuseks 3-4cm, hetkel pea poole rohkem. Isu on hea, prussakad plehku ei pääse ja terra nurk on paksult täis võrgutatud. Kahjuks ei näita ta end eriti palju, kuid kollased träpsud jalgade all on tal vä-ga-gi silmatorkavad :)

No comments:

Post a Comment